WENTYLACJA

Wydajna, dobrze zaprojektowana i zamontowana instalacja wentylacyjna dostarcza do wnętrz świeże powietrze, a jednocześnie umożliwia równomierny odpływ zanieczyszczonego i wilgotnego powietrza. Optymalnie działająca wentylacja stwarza komfortowe warunki dla ludzi, roślin i zwierząt oraz pozwala na prawidłową pracę różnego typu urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Zachowanie właściwej wilgotności chroni przed rozwojem niebezpiecznych dla organizmu człowieka grzybów oraz drobnoustrojów.

MarClim zajmuje się dystrybucją, montażem i serwisem instalacji wentylacyjnych najlepszych światowych producentów. Dostarczamy wydajne i wytrzymałe centrale wentylacyjne. Są to nowoczesne urządzenia będące sercem systemu wentylacyjnego. Zapewniają one wymuszoną wymianę i obróbkę powietrza. Do centrali wentylacyjnej doprowadzone są kanały wentylacyjne odpowiedzialne za wprowadzanie świeżego powietrza do wnętrz oraz odprowadzanie zużytego na zewnątrz budynku. Centrale wentylacyjne doskonale zdają egzamin w instalacjach dla domów jednorodzinnych, jak i dla dużych obiektów biurowych, handlowych lub produkcyjnych.

Rekuperacja

Rekuperacja to wentylacja z odzyskiem powietrza: energooszczędna metoda na dostarczenie świeżego powietrza do pomieszczeń i usuwania zużytego – wraz z zanieczyszczeniami (kurzem, dwutlenkiem węgla i przykrymi zapachami). Rekuperacja znajdująca się w systemie wentylacyjnym zapewnia odzysk energii cieplnej z usuwanego powietrza, dzięki czemu raz wygenerowane ciepło przetwarzane jest ponownie.

Świeże powietrze zasysane jest z zewnątrz poprzez otwór znajdujący się w budynku, skąd następnie przemieszczane jest wymiennikiem ciepła rekuperatora, gdzie zostaje ogrzane w jego kanałach. Następnie nawiewane jest do wnętrza pomieszczeń, takich jak salon, sypialnia czy gabinet.

Tak sama ilość ciepłego, wilgotnego i zużytego powietrza eksploatowana jest z łazienek oraz kuchni. Wykorzystane powietrze oddaje swoją energię (zimą – ciepło, latem – chłód) świeżemu powietrzu transportowanemu z zewnątrz bez możliwości wymieszania się z nim.

Centrala rekuperacyjna działa dyskretnie i z minimalnym zużyciem energii.

Skontaktuj się z nami

 
Adres

MarClim

3 Maja 27b/9

06-100 Pułtusk

Polska

 
Adres e-mail
 
Nr telefonu